Ψυχολογία

Αγαπητοί μας μαθητές,

Λόγω των αλλαγών που γίνονται στην καθημερινότητα όλων μας, θα πρέπει να προσαρμοστούμε σε νέα δεδομένα και τρόπους επικοινωνίας. Για το λόγο αυτό, θα επικοινωνούμε διαδικτυακά και οι ώρες που θα απασχολούμαστε/ μιλάμε είναι χρόνος απασχόλησης ως σαν να βρισκόμαστε στο σχολείο και σκεφτόμαστε φανταζόμαστε ότι δουλεύουμε όλοι μαζί από το σχολείο μας.
Κατά την ώρα εργασίας μας:
• βρείτε ένα ήσυχο μέρος στο σπίτι όπου δεν θα σας ενοχλούν ούτε θα σας διακόπτουν,
• ενημερώστε από προηγουμένως τα μέλη που βρίσκονται στον ίδιο χώρο μαζί σας, έτσι ώστε να γνωρίζουν ότι είστε απασχολημένοι για εργασία του σχολείου σας.

Τα λέμε διαδικτυακά και μέχρι τότε μην ξεχνάτε να φροντίζετε την προσωπική σας υγιεινή και να πλένετε τακτικά τα χέρια σας, αλλά πάνω από όλα #μένουμεσπίτι !!

Περνάμε καλά σπίτι!

Φύλλο Εργασίας!